OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU 4. 12. 2022 r.

Dziś II Niedziela Adwentu. Po Mszach ofiarą zbieraną do puszek będziemy mogli wesprzeć Kościół na Wschodzie. Do ofiarności niech nas zachęcą także te słowa Biskupów z Ukrainy: „Jesteście z nami od 24 lutego, gdy rozpoczęła się wojna. Trudno jest dzisiaj podsumować w liczbach otrzymaną pomoc, ale jest ona wielka, tak jak wielkie są serca Polaków. Prosimy bądźcie nadal blisko nas! Ta nasza prośba, którą kierujemy do Kościoła w Polsce, jest apelem lęku i trwogi o przetrwanie. Tak więc dziękujemy kolejny raz za dar modlitwy i pomoc finansową, jaką wesprzecie nas w II Niedzielę Adwentu. Na dzień dzisiejszy, wdzięczność naszą możemy najskuteczniej wyrazić poprzez modlitwę za ludzi dobrej woli”.

Jeszcze raz gorąco zachęcamy was do udziału w Roratach. Msze Św. roratnie są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00. Dla najmłodszych uczestników zostały przygotowane bardzo ciekawe nagrody. Jeżeli ktoś chciałby i mógł dorzucić coś do tych nagród będziemy bardzo wdzięczni.

We wtorek, 6 grudniawspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Po Mszy roratniej zapraszamy dzieci na spotkanie z patronem tego dnia.

W środę, 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Na godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia;

W czwartek, 8 grudniauroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzieci z klas III wraz z rodzicami zapraszamy na Roraty, podczas których poświęcimy krzyżyki i medaliki.

Przy wyjściach z kościoła można nabyć opłatki, które są pobłogosławione i także w ten sposób Boże błogosławieństwo możemy zanieść do swoich domów. Rozprowadzane są także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary z tej akcji (minimum 10 zł.) są przeznaczone na pomoc osobom z ubogich rodzin w godnym przeżyciu świąt Bożego Narodzenia. Pod chórem można też nabyć kartki bożonarodzeniowe zrobione przez młodzież oazową. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów na rekolekcje wakacyjne oraz Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Przypominamy, że OSP w Straconce rozprowadza kalendarze strażackie na rok 2023. Pozyskane środki stanowią główne źródło finansowania zadań statutowych OSP. Wpłat można także dokonać na konto OSP. Zarząd dziękuje za udzielone wsparcie.

Rada Osiedla, Stowarzyszenie Straconka moim domem, Parafia i OSP w Straconce zapraszają mieszkańców Straconki, którzy ukończyli 70 rok życia na świąteczne spotkanie kolędowe, które odbędzie się w sobotę, 10 grudnia, w siedzibie OSP o godz. 15.00. W programie występy artystyczne i słodki poczęstunek.

W przyszłą niedzielę, 11 grudnia – po Mszach Św. zapraszamy na stoiska przed kościołem z ciastami i ręcznie wykonanymi stroikami świątecznymi. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie rehabilitacji i leczenia Dominika.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i naszej parafialnej gazetki. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają uchodźcom z Ukrainy czy troszczą się o naszą parafię. Bóg zapłać za każdy przejaw waszej dobroci.