OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10. 10. 2021 r.

Dziś XXVIII Niedziela Zwykła. Obchodzimy ją jako XXI Dzień Papieski. Po Mszach Św. będą zbierane do puszek ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionych dzieci z ubogich rodzin. W ich imieniu wszystkim ofiarodawcom mówimy: Bóg zapłać!

Wciąż bardzo gorąco zapraszamy was na wspólną modlitwę podczas nabożeństw różańcowych. Nabożeństwa rozpoczyna się codziennie o godz. 17.15.

W tym tygodniu:

W środę, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Zarząd Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zwołuje na ten dzień (13 października 2021 r.) na godz. 17.00 na starej plebani Walne Zebranie. Z uwagi na konieczność przeprowadzenia wyborów obecność wszystkich członków Akcji Katolickiej jest obowiązkowa;

W piątek, 15 październikawspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego;

W sobotę, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

Powoli zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożone są kartki na wypominki. Wypominki można składać w zakrystii. Na wypominki roczne składamy ofiarę taką, jak na Mszę Św., zaś na wypominki jednorazowe – ofiara dowolna. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w niedziele przed Mszą o godz. 10.45 i 18.00, zaś za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach jednorazowych modlimy się w ciągu tygodnia po Uroczystości Wszystkich Świętych.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, naszej parafialnej gazetki i zaglądania na parafialną stronę internetową. Jak zawsze z serca dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób troszczą się o naszą parafię i zapewniam o modlitewnej wdzięczności.