OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4. 06. 2023 r.

Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszy zapraszamy na kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na leczenie onkologiczne 14 letniej Julii, uczennicy VIII klasy szkoły podstawowej Lipniku, u której stwierdzono nowotwór – guza mózgu. Z prośbą o zbiórkę zwrócili się do nas jej rodzice oraz katecheta dziewczynki. Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu i otwartości serc.

Codziennie do czwartku na godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W poniedziałek, 5 czerwcawspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

W środę, 7 czerwcawspomnienie dowolne bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika.

W czwartek, 8 czerwcaobchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Po Mszy Św. o godz. 10.45 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, która przejdzie tradycyjną trasą: ul. Górską i Małej Straconki. W związku z procesją prosimy mieszkańców poszczególnych dzielnic o przygotowanie ołtarzy, zachęcamy też do udekorowania domów na trasie procesji symbolami religijnymi, zapraszamy młodzież do niesienia sztandarów i feretronów, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych oraz dzieci przedszkolne do sypania kwiatów i dzwonienia. Przypominamy, że podczas procesji ul. Górską idziemy prawą stroną jezdni i przepuszczamy autobusy komunikacji miejskiej. Już dziś dziękuję tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogą w przeżyciu tej uroczystości – Bóg wam zapłać. W związku z oktawą Bożego Ciała na piątek, 9 czerwca, ks. biskup udziela dyspensy odnośnie zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Od piątku nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną będą się rozpoczynały od godz. 17.30.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, naszej parafialnej gazetki, zaglądania na parafialną stronę internetową, a także na parafialny kanał na Youtubie. Jak zawsze z serca dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają uchodźcom z Ukrainy, a także troszczą się o naszą parafię i zapewniam o modlitewnej wdzięczności.