OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYTSOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

I NIEDZIELA ADWENTU – 29. 11. 2020 r.

Dziś przypada I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem: Zgromadzeni na świętej Wieczerzy. Zachęcamy, aby w tych nowych warunkach związanych z epidemią, widząc jak kruchy jest ten świat jeszcze głębiej postarać się przeżyć tegoroczny Adwent, jako czas prawdziwego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy bardzo gorąco na tegoroczne Roraty pt. ,,Jak naprawić przeszłość?”, przygotowane przez młodzież z naszej parafii. W ramach rorat zapraszamy na poranny film, który wprowadzi Was do tematu. Film znajdziemy na parafialnym YouTubie i stronie internetowej. Rozwinięcie tematu i losowanie odpowiedzi odbędzie się na wieczornej Mszy Roratnej o godz. 18.00, która również będzie transmitowana. Odpowiedzi na pytania i zagadkę muzyczną wysyłamy do godz. 16.00 na mail: roraty.straconka@gmail.com

W tym tygodniu:

W poniedziałek, 30 listopadaświęto Św. Andrzeja Apostoła;

W środę, 2 grudniao godz. 17.45 – nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia;

W czwartek , 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

W piątek, 4 grudnia – wspomnienie dowolne Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. W tym miesiącu chorych i starszych parafian odwiedzimy 18 grudnia;

W sobotę, 5 grudnia – zapraszamy na godz. 17.15 na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi;

W przyszłą niedzielę, 6 grudniaofiarą do puszek zbieraną po Mszach będziemy mogli wesprzeć Kościół na Wschodzie. Na spotkanie ze Św. Mikołajem zapraszamy za tydzień po każdej Mszy Św. przed kościołem.

Od dzisiaj przy wejściu do zakrystii można nabyć opłatki. Jak w poprzednich latach zachęcamy, aby nabyć je w kościele, a nie w hipermarketach czy innych miejscach, gdyż u nas są one pobłogosławione i także w ten sposób Boże błogosławieństwo możemy zanieść do swoich domów. Natomiast przy bocznym wejściu do kościoła rozprowadzane są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary z tej akcji będą przeznaczone na pomoc osobom z ubogich rodzin w godnym przeżyciu świąt Bożego Narodzenia.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, naszej parafialnej gazetki, która od tej niedzieli ukazuje się w nowej szacie graficznej i zaglądania na naszą parafialną stronę internetową. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób w tym trudnym czasie wspierają naszą parafię, czy to modlitwą, czy osobistym zaangażowaniem czy wsparciem materialnym. Bóg zapłać za wszelką troskę i pomoc.