OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła 13. 10. 2019 r.

Dziś 28 Niedziela Zwykła. Po raz 19 obchodzimy Dzień Papieski. Po Mszach św. przed kościołem do puszek będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej mło­dzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych, któ­re rozpoczynają się codziennie o godz. 17.15. Gorąco zapraszamy was wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie.

W tym tygodniu:

We wtorek, 15 październikawspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to także Dzień dziecka utraconego. O godz. 15.00 w kościele Św. Małgorzaty w Kamienicy rozpocznie się Msza za rodziców i dzieci nienarodzone;

W środę, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. W kaplicy kurii diece­zjalnej o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Piotra Gregera w intencji służby zdrowia;

W czwartek, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

W piątek, 18 października – święto Św. Łukasza, ewangelisty.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych w sobotę, 19 październi­ka organizujemy akcję „W trosce o nas cmentarz”. Jeśli pogoda na to pozwoli zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w dzieło uporządkowania naszego cmentarza. Prosi­my o zabranie ze sobą sprzętu do sprzątania.

W przyszłą niedzielę, 20 październikaprzypada w Kościele Światowy Dzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misyjnych, a składka zbierana podczas Mszy Św. będzie przeznaczona na cele misyjne. W tym dniu rozpoczniemy w naszej parafii kolejny Kurs Odnowy Wiary. Jest to cykl 7 spotkań składających się z modlitwy, konferencji, osobistego dzielenia się i czytania Pisma Świętego. Spotkania będą od godz. 19.00 do 20.30. Gorąco zapraszamy do udziału w tym Kursie tych wszystkich, którzy chcieliby pogłębić, ożywić swoją wiarę, a może w końcu odnaleźć żywy kontakt z Bogiem.

Powoli zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożone są kartki na wypominki. Wypominki można składać w zakrystii. Na wypo­minki roczne składamy ofiarę taką, jak na Mszę Św., zaś na wypominki jednorazowe – ofiara dowolna. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w nie­dziele przed Mszą o godz. 10.45 i 18.00, zaś za zmarłych polecanych Bogu w wypomin­kach jednorazowych modlimy się w ciągu tygodnia po Uroczystości Wszystkich Świętych.

Stowarzyszenie „Straconka moim domem” organizuje wyjazd na gorące źródła do Cho­chołowa w dniu 21 października (poniedziałek). Informacje i zapisy pod numerem tele­fonu podanym na tablicy ogłoszeń.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i naszej parafialnej gazetki.