OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV Niedziela Zwykła – 15. 07. 2018 r.

Dziś 15 niedziela zwykła.
W tym tygodniu:
– w poniedziałek, 16 lipca – wspomnienie NMP z Góry Karmel;
– w piątek, 20 lipca – zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17.30.
Ks. Jacek Pędziwiatr – dyrektor programowy Radia Anioł Beskidów, we wtorek, 17 lipca, wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice kolejną katechezę maryjną: Czy Jezusowi nie przeszkadza to, że czcimy Maryję, czyli coś o pobożności Maryjnej. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie ona Mszą św. o 18.15.
Akcja Katolicka składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy wsparli finansowo akcję pomocy dla polskich rodzin na Białorusi. Łącznie zebraliśmy 3.800 zł., 30 euro oraz słodycze. Za uzyskane pieniądze zakupione zostały środki czystości, artykuły higieniczne, leki oraz żywność. Transport z pomocą wyruszył w piątek, 13 lipca. Bardzo dziękujemy za wsparcie.
Przypominamy o zaproszeniu dla dzieci na: ,,Oratorium na Chmurce”, czyli spotkania podczas ostatniego tygodnia wakacji. Zapisy osobiście u ks. Grzegorza, lub mailowo na adres: grzegpiekielko@gmail.com.
Tegoroczna XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym rozpocznie się w poniedziałek, 6 sierpnia o godzinie 8.00 Mszą świętą sprawowaną w hałcnowskim sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów i pielgrzymki dostępne są na stronie internetowej: www.pielgrzymka.bielsko.pl
Akcja Katolicka serdecznie zaprasza parafian na pielgrzymkę do Zakopanego. Wyjazd w sobotę, 25 sierpnia, o godz. 6.00. W programie między innymi: Ludźmierz, Msza św. na Krzeptówkach w Zakopanem, zwiedzanie pustelni św. Brata Alberta w Kuźnicach Kalatówkach. Koszt pielgrzymki: 40 zł od osoby. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem podanym na plakacie w gablotce przed kościołem.
Stowarzyszenie „Straconka moim domem” organizuje wyjazd nad morze do Ośrodka Forest Camp w Jarosławcu w dniach od 22-30 września. Więcej informacji i numery telefonów, pod którymi można dokonać zapisu na plakacie na tablicy ogłoszeń.
Zachęcamy do zabierania płyt DVD z nagraniem ostatniej pasterki, jako pamiątki na wakacyjne wyjazdy, lektury prasy katolickiej, naszej parafialnej gazetki i odwiedzenia naszej strony internetowej.