OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 21. 04. 2024 r.

Dziś przypada IV Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Po Mszach Św. ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć radio diecezjalne Anioł Beskidów.

We wtorek, 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W środę, 24 kwietnia na godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia.

W czwartek, 25 kwietnia – święto św. Marka Ewangelisty.

W przyszłą sobotę oraz niedzielę, po Mszach św. Akcja Katolicka przeprowadzi pieniężną zbiórkę do puszek. Zebrane środki w całości przeznaczone zostaną na pomoc dla walczącej już trzeci rok Ukrainy. Transport z zakupionymi artykułami spożywczymi, przeznaczonymi zarówno dla ludności cywilnej jak i walczących żołnierzy wyjedzie w pierwszej połowie maja. Akcja Katolicka zaprasza także parafian na wspólną pielgrzymkę w dniu 18 maja do Miechowa, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Tyńca. Szczegóły wyjazdu zamieszczone są na ogłoszeniu w gablocie przed kościołem.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, naszej parafialnej gazetki, zaglądania na parafialną stronę internetową, a także na parafialny kanał na Youtubie. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób troszczą się o naszą parafię, szczególnie obecnie w związku z planami remontu Starej Plebanii i budowy parkingu. Ofiary na te cele można wpłacać na konto parafialne. Numer podany jest w gazetce czy na stronie internetowej parafii. Bóg zapłać za każdy przejaw waszej dobroci.