OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 11. 11. 2018 r.

Dziś 32 Niedziela Zwykła. Przeżywamy ją w naszej parafii wraz z Ks. Biskupem Romanem, który przeprowadza wizytację kanoniczną. Dziękujemy Ks. Biskupowi za jego obecność wśród nas, modlitwę i skierowane do nas słowo, a także za jego pasterskie błogosławieństwo dla naszej wspólnoty parafialnej. Dziś zapraszamy jeszcze na godz. 17.30 na nabożeństwo w intencji naszej Ojczyzny z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Natomiast centralne uroczystości odbędą się w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach, w którym o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla.

W tym tygodniu:

– w poniedziałek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to zarazem Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy cierpią za wiarę w Jezusa Chrystusa;

we wtorek, 13 listopada – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;

w sobotę, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

We wtorek, 13 listopada, na placu przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka makulatury. Szczegóły na afiszu w gablotce.

Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wspieramy Polaków na Wschodzie. W przyszłą niedzielę, 18 listopada, po każdej Mszy Św. zostanie przeprowadzona przez Akcję Katolicką zbiórka pieniędzy na zakup żywności, środków chemicznych i opatrunkowych dla naszych rodaków należących do polskiej parafii Spoćkin na Białorusi. Transport z pomocą charytatywną wyruszy w pierwszych dniach grudnia, tak aby pomoc dla potrzebujących dotarła przed świętami Bożego Narodzenia. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w tę akcję pomocową.

Rada Osiedla i Stowarzyszenie Straconka moim domem zapraszają na kolejny wyjazd do Chochołowa 26 listopada. Zapisy do 21 listopada. Szczegóły na plakacie w gablotce.