OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16. 09. 2018 r.

Dziś 24 Niedziela Zwykła. W dniu dzisiejszym z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu po Mszach Św. ofiarą do puszek wspieramy nasze diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

W tym tygodniu:

we wtorek, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;

w czwartek, 20 września – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Tageon i Towarzyszy, pierwszych męczenników koreańskich. W tym dniu członków i sympatyków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie po wieczornej Mszy Św. na Starej Plebanii;

– w piątek, 21 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Pamiętajmy o możliwości spotkania się z Jezusem na adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

Zachęcamy i zapraszamy do włączania się w nasze parafialne grupy. Szczególnie zapraszamy dzieci w soboty na Oazę Dzieci Bożych na godz. 9.00 oraz na Scholę Matki Bożej o godz. 10.30. Spotkania będą na Starej Plebani. W niedziele zapraszamy dzieci na specjalne Msze Święte dla nich o godz. 9.15. Natomiast młodzież zapraszamy na spotkania Oazy w piątki o godz. 18.30 na Starej Plebani.

Przypominamy, że dzisiaj Zarząd OSP w Straconce w związku z zakończeniem I etapu remontu zaprasza po każdej Mszy Św. na dzień otwarty w remizie OSP.

Od dzisiaj przeżywamy w naszej diecezji Dni Kromki Chleba Caritas. 21 i 22 września (piątek i sobota) odbędzie się w sklepach sieci Biedronka zbiórka produktów spożywczych Kromka Chleba dla Sąsiada. Produkty żywnościowe zebrane podczas zbiórki trafią do najbardziej potrzebujących, głównie osób starszych, samotnych i wykluczonych społecznie.

W przyszłą niedzielę członkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta będą kwestować po każdej Mszy Św. przed kościołem na rzecz Kuchni Społecznej, która wydaje codziennie kilkaset gorących posiłków dla ludzi bezdomnych, samotnych i rodzin wielodzietnych. Działa również łaźnie publiczna. Za każdą ofiarę na ten cel już dziś mówimy: Bóg zapłać.