OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu:

W poniedziałek, 6 lutego – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

W środę, 8 lutegona godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 19.00, w naszym parafialnym kościele, odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie potrwa ok. 45. min.;

W piątek, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

W sobotę, 11 lutegowspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 9.00 odprawimy specjalną Mszę Św. dla chorych, a po Mszy przed Najświętszym Sakramentem będzie modlitwa o uzdrowienie. Prosimy, aby w miarę możliwości pomóc chorym w dotarciu na tą Mszę. Pół godziny przed Mszą będzie też możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Natomiast o godz. 11.00, w naszym kościele, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Pan organista prosi o przekazanie podziękowań za wszelkie wyrazy wdzięczności, jakie zostały mu przekazane za jego posługę dla naszej parafii.

Rada Osiedla Straconka nadal zwraca się z prośbą o dostarczanie puszek metalowych z groszku, kukurydzy itd, i kawałków świec do wykonania świec okopowych dla walczącej Ukrainy. Zbieramy także żywność długoterminową, środki czystości, koce, śpiwory, ciepłe kurtki, spodnie, włóczkę. Wyżej wymienione rzeczy można dostarczać w każdy czwartek od godz. 18.00 – 19.00 do siedziby Rady przy ul. Górskiej 94.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, naszej parafialnej gazetki i zaglądania na parafialny kanał na Youtube. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają uchodźcom z Ukrainy czy troszczą się o naszą parafię. Bóg zapłać za każdy przejaw waszej dobroci.