OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU29. 03. 2020 r.

Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu. Przypominamy, że Msze św. w naszym kościele, sprawowane są w dotychczasowych godzinach, ale mogą w nich uczestniczyć tylko osoby, który zamówiły wcześniej intencje, a ilość obecnych w kościele nie może przekroczyć 5 osób.

Ks. Biskup Ordynariusz przekazał Wskazania Duszpasterskie w diecezji Bielsko-Żywieckiej na czas epidemii. Pełny ich tekst znajduje się na stronie internetowej naszej diecezji. Link do nich możemy też znaleźć na stronie parafialnej we wpisie: Pozdrowienia i BARDZO WAŻNE ogłoszenie umieszczonym w Aktualnościach. Zgodnie z tymi wskazaniami, w obecnym okresie epidemii, w parafiach nie będzie spowiedzi w zwyczajnej formie. Ksiądz Biskup zachęca do skorzystania z drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego, z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów w spowiedzi sakramentalnej przy najbliższej możliwej okazji. Pomoc do wzbudzenia w sobie takiego żalu znajdziemy na naszej parafialnej stronie w zakładce Gazetka, gdzie zamieszczamy wzór modlitwy rachunku sumienia.

Odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną są możliwe tylko w przypadku zagrożenia życia. W razie pilnej potrzeby proszę dzwonić pod numery telefonów podanych na naszej stronie internetowej. Pod tymi numerami udzielamy też odpowiedzi na różne inne pytania, które mogą się pojawić.

Jeszcze raz zachęcamy do zaglądania na stronę internetową naszej parafii i diecezji. Na stronie diecezji polecamy rekolekcje dla wszystkich czy rekolekcje dla młodzieży. Mamy również wielką prośbę: ponieważ większość informacji przekazujemy na naszej stronie internetowej postarajcie się umożliwić skorzystanie z niej, oczywiście w miarę możliwości i z zastosowaniem wszelkich przepisów i środków ostrożności, osobom, które nie mają dostępu do internetu.

W Niedzielę Palmową i Triduum Paschalne będziemy chcieli na naszej internetowej stronie parafialnej transmitować online liturgię, którą będziemy celebrować w tych dniach w naszym kościele. Oczywiście zachęcamy też, szczególnie tych, którzy nie mają dostępu do internetu, do korzystania z transmisji w TV, aby chociaż w ten sposób w duchowej łączności uczestniczyć w przeżywaniu tych szczególnych dla naszej wiary dni.

Jak jest to podane we wskazaniach Księdza Biskupa w Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów. Na stronie internetowej umieścimy specjalną modlitwę, którą będziecie mogli odmówić nad tymi pokarmami w waszych domach.

Przypominamy, że w WIWI Samie można znaleźć Paschaliki wielkanocne. Są one już pobłogosławione. Zabierając je będzie można złożyć ofiary, z których zorganizujemy pomoc przedświąteczną dla tych wszystkich, którzy ucierpieli w tym czasie, zostali pozbawieni środków do życia z powodu epidemii. W ich imieniu Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc, życzliwość, trwanie na modlitwie (szczególnie duchową łączność w modlitwie różańcowej, którą zanosimy za was codziennie o godz. 20.30), a także za przelewane na konto parafialne ofiary na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać za wszystko. Niech Bóg was błogosławi i strzeże.