W dniu 23 listopada 2013r.  w miejscu starego krzyża przy wjeździe do dzielnicy Zawodzie postawiono nowy, wykonany z modrzewia krzyż. W pomysł odnowienia krzyża i uporządkowania miejsca, na którym stoi, włączyło się wielu mieszkańców dzielnicy Zawodzie oraz mieszkańców Straconki ze znaczącym wsparciem Pana Szczepana Wojtasika - radnego naszej dzielnicy. Wiele osób chętnie włączyło się w prace polegające na przygotowaniu podstawy pod krzyż oraz jego postawienie. Postać Chrystusa ukrzyżowanego została namalowana przez znanego artystę Pana Wacława Sobieraja. Zaś w dniu 19 stycznia 2014r. krzyż został uroczyście pobłogosławiony. Wszystkim osobom, które włączyły się w tą szlachetną akcję składamy serdeczne podziękowania.

Bielsko - Biała Straconka 19.01.2014r.                                                                                                                                      ks. RJ.

do aktualności                                                                                                                                                                       foto: Dawid Babiarczyk