UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ ZIELNEJ

 

Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Polsce zwane również świętem Matki Bożej Zielnej jest najstarszym świętem maryjnym obchodzonym od początku przyjęcia chrześcijaństwa w Polsce tj. od końca X wieku. W Straconce staramy się zawsze radośnie przeżywać tę piękną uroczystość wyrażając przez to naszą wiarę w opiekę Matki Bożej Wniebowziętej nad całą naszą parafią. Kazania w tym dniu na wszystkich mszach św. wygłosił ks. diakon Seweryn Puchała pochodzący z Chełmka koło Oświęcimia, w których zachęcał nas abyśmy podobnie jak Matka Najświętsza starali się w życiu ofiarować siebie dla innych gdyż tylko wtedy nasze życie nie pozostanie puste. Jak co roku dziękujemy w sposób szczególny p. Janinie Chorąży, która przez ponad czterdzieści lat troszczy się o piękny bukiet kwiatów i ziół poświęcany w tym dniu w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim osobom, które wspomagają od lat to piękne dzieło i polecamy wszystkich opiece MB. Niepokalanej.

 

Bielsko – Biała Straconka 15.08.2012r.                                                                                ks. RJ.

 

do aktualności                                                                                                                   foto: Łukasz Momot