PIELGRZYMKA DZIECI ZE STRACONKI NA JASNĄ GÓRĘ

 

W dniu 28 grudnia dzieci naszej parafii odwiedziły Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie. Głównym punktem pielgrzymki stała się  modlitwa przed obrazem Królowej Polski w intencji dzieci naszej parafii z prośbą o dar Bożego błogosławieństwa i opiekę Matki Bożej nad rodzinami naszej parafii w Straconce. W naszej modlitwie polecaliśmy naszych ukochany rodziców prosząc dla nich o zdrowie i wszelkie łaski w codziennym życiu. Także naszą modlitwą otoczyliśmy kandydatów do kapłaństwa z naszej parafii brata Józefa i kleryka Wojciecha. Zobaczyliśmy jasnogórską szopkę, skarbiec i salę Ojca Kordeckiego, słynnego obrońcy Jasnej Góry w czasie Potopu Szwedzkiego. Warto dodać, że modlitwa dzieci z naszej parafii jak i ich zachowanie na Jasnej Górze wzbudziły swoistą furorę, toteż po jej zakończeniu rodzina państwa Johnson z Ameryki ze stanu Ohio pogratulowała piękna oprawy liturgii i ślicznego śpiewu kolęd w czasie mszy świętej. Bardzo się cieszymy ja, pani Lidia Malarz, rodzice i ks. proboszcz Kazimierz tą cudowną cząstką kochanych dzieci naszej parafii i wierzymy gorąco, że modlitwa tych dzielnych dzieci przyniesie błogosławione skutki w codziennym życiu rodzin całej naszej parafii w Straconce.

 

Bielsko – Biała Straconka 28.12.2010r.                                                                                ks. RJ.

 

do aktualności                                                                                                                                                                         foto: Lidia Malarz