WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W NASZEJ PARAFII

 

W  niedzielę 16 stycznia już po raz dziesiąty odbyło się wspólne kolędowanie w naszej parafii. W występach jasełkowych wzięli udział uczniowie naszej Szkoły w Straconce przedstawiając „Opowieść wigilijną” oraz dzieci z Przedszkola, które wystawiły sztukę jasełkową „Wesoła choinka”. Nie brakło także indywidualnych wykonawców, z których najmłodszym okazał się uczeń kl. pierwszej Szkoły Podstawowej Dawid Przybyła, a także Jan Kamiński z klasy piątej, którzy wespół przedstawili instrumentalne wersje najpiękniejszych kolęd. Nie zawiedli także uczniowie z Bielskiej Szkoły Muzycznej Katarzyna Janusz z bratem Maciejem i tatą Zbigniewem, Karolina Procner i Przemysław Dziergas, którzy podobnie w profesjonalny sposób zaprezentowali muzyczne wersje kolęd znanych nam wszystkim od samego dzieciństwa. Matra Sandurska studentka Uniwersytetu Śląskiego  w Cieszynie wykonała we własnej aranżacji dwie kolędy Bóg się rodzi oraz Cicha Noc. Zaś zespół kolędniczy Ucha dopełnił uroku wspólnego spotkania wystawiając swój indywidualny program połączony z życzeniami dla wszystkich zebranych. Całość spotkania przygotował zespół Akcji Katolickiej prężnie działający w Straconce, za który w szczególny sposób dziękujemy p. Szczepanowi Wojtasikowi prezesowi oddziału w naszej parafii.

 

Bielsko – Biała Straconka 16.01.2011r.                                                                             ks. RJ.

 

do aktualności                                                                                                                              foto: Paweł Then