TRZYNASTY OGÓLNOPOLSKI BIEG MAGURKI

10 maja 2009r. odobył się - już po raz trzynasty - Ogólnopolski Górski "Bieg Magurki". Organizatorem biegu był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Groniczek" działający w Straconce w dzielnicy Bielsku - Białej. Impreza ta z roku na rok zyskuje coraz wyższą rangę. Na trasie tegorocznego biegu rozgrywano cykl zawodów SALOMON TRAIL RUNNING oraz POLSKA BIEGA. Bieg odbył się na dystansie 6,5 km, a przewyższenie pomiędzy startem i metą wyniosło 490 m. Start miał miejsce  w  Straconce pod Karczmą Straceńską, a meta biegu na Magurce pod schroniskiem. Na starcie tegorocznych zawodów stanęło 182 zawodników i zawodniczek i w tym cała kadra polskich biegaczy górskich. Uczestnicy zawodów rekrutowali się z całego kraju, ale najwięcej zawodników było jak zwykle ze Śląska. Warto odnotować, że pierwsze miejsce w kategorii generalnej zajął MARCIN ŚWIERC  z WKB META Lubliniec. Wśród kobiet triumfowała czołowa polska biegaczka IZABELA ZATORSKA. Zaś z naszej Szkoły i miejscowości najlepiej wypadli JAKUB STETNER i ŁUKASZ MOMOT.  Tegoroczną imprezę - tak pod względem ilości zawodników, jak i sprawności organizacyjnej - należy uznać za bardzo udaną. Niezwykle nośny walor imprezy, jakim jest krzewienie masowej kultury fizycznej, sportu wśród młodzieży oraz  i popularyzacja biegów górskich został spełniony. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg imprezy serdeczne podziękowania składa Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „GRONICZEK”.