FINALIŚCI KONKURSU BIBLIJNEGO "JONASZ"

Od wielu lat w naszej diecezji organizowany jest konkurs biblijny dotyczący poszczególnych ksiąg Starego i Nowego Testamentu. Co roku zostaje wybrana księga lub jej fragment i chętne dzieci i młodzież starają się jak najmocniej zgłębić jej treść. Konkurs przebiega najpierw na poziomie szkolnym. Później międzyszkolnym. Następnie rejonowym i w końcu następuje finał. W naszej szkole do konkursu przystąpiło przeszło 30 uczniów. W kolejnych etapach jedynie najlepiej zorientowani w lekturze mogli liczyć na wysoką punktację promującą do dalszych zmagań. Do rejonowych rozgrywek zakwalifikowało się 14 uczniów. Z tej grupy do ścisłego finału najlepszych młodych biblistów dotarły 3 osoby. Karolina Kopaczka z kl. IV. Joanna Ryłko i Ewa Adamczyk z klas V. W tym roku tematem refleksji stała się ewangelia wg św. Marka. Jest to najkrótsza ewangelia spośród czterech i łatwa w czytaniu. Jednak konstruowane pytania w zależności od etapów trudności okazywały się już nie być takie proste. Jednak nasi młodzi bibliści nie zrażali się trudnościami i dzielnie radzili sobie z wszelkimi trudami testów. Wyniki okazały się zadowalające. Aż trójka dzieci z naszej Szkoły w Straconce wzięło udział w finale konkursu. W naszej diecezji co roku w konkursie biblijnym "JONASZ" bierze udział około dwóch tysięcy dzieci i młodzieży. Są wśród nich dzieci z parafii katolickich i ewangelickich naszej diecezji. Do finału dociera zwykle około dwieście uczestników. Cieszymy się bardzo, że pośród finalistów znalazły się dzieci z naszej parafii MB. Pocieszenia ze Straconki.

 Życzymy naszym drogim finalistom, aby ich zainteresowanie Pismem Świętym nie gasło i przyniosło najpiękniejsze skutki w dorosłym życiu.

 

Bielsko - Biała Straconka 29.05.2009r.                                                                                                                                          ks. Rafał Jończy

 

Dobry Pasterz, Bartolomé Esteban Murillo, olej na płótnie,
ok. 1660, Muzeum Prado, Madryt