16 MAJA 2004R. - dzień I Komunii Św. dzieci w Straconce

 

                    

W dniu 16 maja 2004r. w Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Bielsku - Białej Straconce przeżywaliśmy dzień I Komunii dzieci, których w tym roku do tego sakramentu przystąpiło 40 osób. Jako wikariusz i katecheta dziękuję zarówno dzieciom  oraz wszystkim rodzicom za wszelkie zaangażowanie w przygotowanie dzieci do przyjęcia Chrystusa. Wierzę, że Wszechmocna Jego obecność w życiu tego młodego pokolenia będzie dla nich najlepszym drogowskazem i przewodnikiem. 

                                                                                                                                                                                            ks. Rafał Jończy

 

                                                                   klasa2b.jpg (76301 bytes)                               klasa2a.jpg (74131 bytes)

                                                                              klasa II B                                                    klasa II A

                                               Uroczysty dzień mojej Pierwszej Komunii Św. 

 

Dzień 16 maja był jednym z piękniejszych w moim dzieciństwie.

W tym dniu po raz pierwszy przyjąłem Pana Jezusa do swojego serduszka. Już dzień wcześniej w sobotę 15 maja byłem do pierwszej spowiedzi świętej. Gdy stałem w kolejce przed konfesjonałem to bardzo się denerwowałem, żerylko.jpg (4755 bytes)by nie pomylić się w czasie spowiedzi, żeby wyznać wszystkie grzechy i nie zapomnieć o czymś. Po spowiedzi u księdza proboszcza poczułem ulgę w serduszku.

Niedziela 16 maja zaczęła się wyjątkowo, gdyż przed wyjściem do kościoła moi rodzice udzielili mi błogosławieństwa Bożego. Wszystkie dzieci, które miały przystąpić do I-ej Komunii Świętej zebrały się przed kościołem, aby w procesji z rodzicami wejść do kościoła. W procesji śpiewaliśmy pieśni ,,Matko Pocieszenia” i ,,Chwalcie łąki umajone”. Już wcześniej katecheta ksiądz Rafał wybrał mnie do pierwszego czytania. Był to fragment z Księgi Powtórzonego Prawa. W domu tak dużo ćwiczyłem ten fragment, że nawet znam go na pamięć. Mimo to już od początku uroczystej Mszy Św. denerwowałem się, że się pomylę. Kiedy śpiewaliśmy hymn „Chwała na wysokości Bogu” moje serce zaczęło mocniej bić, bo przypomniałem sobie, że za chwilę moja kolej.  Najmocniej biło mi serce, kiedy stanąłem przy pulpicie i zobaczyłem kościół pełny ludzi patrzących na mnie. Kiedy skończyłem czytanie poczułem wielką ulgę jak po spowiedzi, jakby kamień spadł mi z serca. Teraz mogłem już spokojnie oczekiwać na przyjście Pana Jezusa. Bardzo byłem ciekaw jaki smak ma ciało Pana Jezusa. Do końca Mszy Św. siedziałem już szczęśliwy. Po wyjściu z kościoła zobaczyłem czekającą na mnie radosną rodzinkę i znajomych. Zacząłem przyjmować życzenia. Nie ukrywam, że ucieszyłem się z otrzymanych prezentów.

 

                                                                                                                                          Wojciech Ryłko kl. II a                                                                                                                              

 

                                                               Moje wspomnienia z I Komunii Św.

 

Dzień 16 maja był jednym z najpiękniejszych dni w moim dzieciństwie. W tym dniu przystąpiłem do Komunii  Św. W sobotę-dzień przed Komunią byliśmy do spowiedzi, bardzo się cieszyłem w tym dniu. Mogłem oczyścić serce z moich grzechów. Czułem się dużo lepiej. W niedzielę Msza Św. zaczęła się o godz.10:30. Była bardzo uroczysta, dzieci pięknie śpiewały i modliły się. Byłem  bardzo ciekawy jak smakuje Ciało Chrystusa?! Po komunii serduszko biło mi mocniej, ponieważ wiedziałem ,że za chwilę muszę wyjść przed ołtarz, bo będę mówił podziękowanie Panu Jezusowi. Gdy skończyłem mówić ulżyło mi. Po Mszy  wszyscy moi goście składali mi życzenia, zrobiliśmy zdjęcia i pojechaliśmy na uroczysty obiad. O godzinie 15:00 było odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, odmówienie litanii do Matki Boskiej i mieliśmy zdjęcia pamiątkowe z księdzem. Uczył nas ksiądz Rafał. Jesteśmy  mu bardzo wdzięczni za  przygotowanie  nas do tego sakramentu  i za cierpliwość do nas.                                                

 

                                                                                                                                                                                     Tomek Sołtysik kl. II a                      Moja pierwsza Komunia święta.

 zareba.jpg (3747 bytes)

Dzień 16 maja był jednym z piękniejszych w moim dzieciństwie.

W tym dniu po raz pierwszy przyjąłem Jezusa do mojego serca.

Przed tym przeżyciem mieliśmy dużo egzaminów.

Po egzaminach mieliśmy próby, a 15 maja była spowiedź.

 

 

                                                                                          Filip Zaręba kl. II A.

 

MATKO BOŻA POCIESZENIA DO CIEBIE SIĘ UCIEKAMY W NASZYCH POTRZEBACH